pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

As farming became more productive for river valley civilizations, farms were moved into river deltas and developed techniques and tools to increase production.
Evaluate 8+3e when e=2
PLEASE HURRY! IM BEING TIMED
The constant of proportionality is
If KK is the midpoint of \overline{JL} JL , JK=8x+11JK=8x+11, and KL=14x-1KL=14x−1, find JL.JL.
What inference can be made from the text "R.M.S. Titanic"? A.The collision of the Titanic brought out the best behavior in its passengers. B.Larger lifeboats wo
HELP ME PLZZ I NEED HELP
Is pentacosane a molecular compound?
It's Not An Adverb...Which One Is It??? HELP
True or False? In deductive thinking, you formulate general ideas and rules based on your experience and observations.