emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

A tree casts a shadow 27 m long. At the same time, the shadow cast by a 66-cm tall statue is 56 cm long. Find the height of the tree to the nearest tenth of a
What's the word for looking down on others; proud and scornful
What's the other word stubborn; inflexible
If X is the set of negative numbers and Y is the set of positive numbers, then the union of X and Y and 0 is the set of (A) all real numbers (B) all integers (C
What's the other word a weak or lifeless feeling
What's the term for: unwilling to bend; unyielding
What is the answer to 12-2x6+2/2
What would cause a decrease in the quality of circulating red blood cells
How to find the reference angle of -11pi/3 ?
write a system of equations and solvea class of 195 students went on a field trip. They took 7 vehicles,some cars and some buses. find the number of cars and nu