C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

Calculate the perpendicularheight of the trianglepls helppp!!​
The Trolley Problem is an important thought-experiment in ethical philosophy. Suppose Alf concludes that in the Trolley Problem the agent is morally required to
ax^+bx+c=0 what is the root of this question
What is the x-intercept ? The y- intercept?
Hey, just trying finish up some math before school ends. What's the answer to 3n+2(-2n-1) ? Thanks!
How many times larger is the volume of a cylinder if the height is doubled?
Where was the last Olympic games played at in the United States?
How do you think computers have helped to improve documentation, support and services within the healthcare industry.
Can anybody answer these in 4-5 sentences
Write the least common multiple of 10 and 30