ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost per bottle if a pack of 12 bottles of juice sells for $6?

Respuesta :

ClutchMode
ClutchMode ClutchMode
  • 01-10-2016
12/6 is 2 bottles for a dollar 
one bottle is 50 cents
Answer Link
ShawnMendes18
ShawnMendes18 ShawnMendes18
  • 02-10-2016
12/6 is 2 wholes so per bottle is 50 cents but 2 for $1
Answer Link

Otras preguntas

How much energy is required to melt 56g of ice?
What are examples of internal control you have experienced with your current employer, a past employer, or another company you are familiar with? Please give at
Znanfdgfhfhgdrtxhsrteyudrgfudgsjkgrsfedkj
The following sample space could represent which repeated experiment? S: {HH, HT, TH, TT} Flipping a fair coin once Flipping a fair coin twice Spinning a s
is -97.5 an interger
Use undetermined coefficients to find the particular solution to y+7y+12y=-680 sin(t) (t) =
Hi, I am writing a 2000 word essay about literary modernism what are some key things that I can use in it to get a good grade?
A TIMI risk score of 0-2 indicates: A) High Risk B) Intermediate Risk C) Low Risk D) No Risk
3v / 3vs using positive exponents
Hierarchical rankings within a society defined, in part, by people's income, education, occupation, and accumulated wealth are called __________ .