dulcecano283
dulcecano283 dulcecano283
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jennifer is buying cupcakes for a party. 12
cupcakes is $8.40. What is the unit rate for
each cupcake?

Respuesta :

davidbilly
davidbilly davidbilly
  • 03-11-2020

Answer:

24

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

give two reasons why it is important to wash your hands both before and after completing a lab.
what is the value of 9 in 26.219
What are examples of slow land changes
How do you write 6,007,200 in expanded form
Why might the iodine change color when it combines with starch?
suppose that x and y are both integers. find the solution of 10x^2+11xy+3y^2=7
How does the suffix change the meaning of the base word in instruction
Asexual reproduction is not as widespread in (plants, animals) as it is in (plants,animals) .
How do you put 11.85 as a fraction
Humans always have a negative impact on the environment ?TRUE or FALSE ?