KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Betty gets paid 25 cents per paper to deliver newspapers in her neihborhood. When Betty is sick, she pays her brother Bob 10 cents per paper to deliver for her.
The Smith family went out for dinner last night and reicved a great service. They decided to leave 20% for their waitress .if the dinner bill totaled $90, how m
Whats an Inciting Incident
what is the purpose for an organizational structure in health care facility
Is it possible to list all of the multiples of 12? Explain
in my number both digits are even numbers the digit in the tens place is less than the digit in the ones place the sum of the digit is 6 my number is
X-(4x-7)=5x-(x+21) This is for my math class on homework
what happens if you can't remove a splinter
What's the value of n? 9x27+2x31-28=n (SHOW WORK!!)
Hydrogen bonding is necessary for