kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

What is 7.5 as a fraction in simplest form?
Simplify square root of 5 open parentheses 8 plus 3 square root of 6 close parentheses. (1 point) Select one: a. 8 square root of 5 end root plus 3 square root
What are some ways rocks can change which might make stratigraphy less reliable
A good way of remembering your newest contact's name is to A. repeat it silently in your head. B. write it on your hand. C. repeat it at the end of every sent
i need help with ratios.
Frank has a 2-digit number on his baseball uniform. The number is a multiple of 10 and has 3 for one of its factors. What three numbers could frank have on his
I have to Write a report on the importance of the Battle of Saratoga. Including the strategy of the battle, the significant people involved, and the impact on h
What value of n makes the following equation true? nā‹…5=āˆ’5
President Roosevelt compared war to an epidemic that needed to be actively contained to keep it from spreading. How did American isolationism and neutrality ac
1why do volcanoes erupt 2how do volcanoes erupt