Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Deep ocean technology has allowed scientists to discover and study organisms living near deep-sea vents. Unlike surface organisms, these organisms survive on a
What's summary means​
Pls i dont know how to this composition: La lettre de motivation: Nous recherchons un étudiant pour effectuer un stage d'un mois dans les écoles primaires de la
The area of a rectangle is 33ft^2. The length is 8 feet more than the width. What are the dimensions of the rectangle?
PLEASE HELP ASAP I'LL MARK BRAINLIEST IF YOU ANSWER ALL QUESTIONS.
In certain species of plants, the color Yellow (Y) is dominant to the color white(y). If you cross a purebred dominant mom with a dad that is recessive, what is
Sketch the graph line 3x+2y=-2
i will give Brainiest if you are right
Can someone pls tell me what the little symbol is pls.
Pls help 10 ptsssssssssssss NO LINKS