shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

When is a pronoun in the objective case? A. when it is the indirect or direct object of a verb B. when it describes a noun C. when it is doing the action D. whe
What does the number of groups show you the number of?...in the outer shell?
Please help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
What value or values of x satisfy 2|x + 5.3| = 4.2? x can only equal –3.2. x can only equal 7.4. x can equal –3.2 or –7.4. x can equal –3.2 or 7.4.
check punctuation: After the morning excercise, we decided to go have breakfast.​
Please answer will mark brainliest
24 students in class 8Z say that blue is their favourite colour. This is 75% of the entire class.
Which of the following is a disadvantage of radio?
Identify the events that originally led to the unification of Canada and Quebec. Then discuss the cultural and social elements that have created a rift between
Lonnie purchase a tennis racket for in from an online dealer for $66.08 including shipping cost if the tennis racket was listed for $60.04 what was the shipping