jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

7x - 8(-2 + 9)=112 what is x?
multiply to find the expand form of each product (a b)^2 (a b)^3 (a b)^4
Jack bought 4 boxes of froot loops.he spent a total of $12.how much would Jack expect to spend on 6 boxes of the same cereal? please help by August 3
Why is it important for an IV solution to have salts in it?
If two angles are congruent, then they are vertical angles? True or False. If true explain your reasoning. If false, give an counter example.
Which undefined term is needed to define a circle? A. Point B. Radius C. Line D. Ray
Style is the distinctive way a writer uses language. a. True b. False
hi there can anyone help me out with this
Compare the composition of sucrose purified from the sugar cane with the composition of sucrose purified from sugar beets.
What is the major difference between a persuasive essay and an argumentative essay? (5 points) An argumentative essay does not try to change a reader's opin