rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

why is red onions purple
whats Henry Hudson interesting facts?
What is 2.333333 in fraction form
how are the themes and topics different
Why was there growing involvement of the USA in Europe in the years 1945-48 ??
Genetic crosses Question:A brown coat is dominant to a white coat in cattle.  A farmer has a brown bull.  How would you determine whether the bull is a heteroz
In a class of 35 students, 25 girls averaged 92% on the last test, while the 10 boys averaged 85% on the same test. What is the average for the entire class on
A box contains bags of crisps. Each bag of crisps weighs 25 grams. Altogether, the bags of crisps inside the box weigh 1 kilogram. How many bags of crisps are i
Explain how engineers and scientists may work together to produce a protein in the lab.
would you rather be a senator or a representative member? why or why not?