kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

What does it appear that the speaker of the poem wants to do? Caged Bird by Alicia Keys Question options: Sing Be adored by fans Be set free from public scruti
Find the exact value of cos(arcsin( one fourth )). For full credit, explain your reasoning. (2 points)
Write an expression that is equivalent to ( 3+14)+27.
Which of the DNA typing techniques do you think you would choose if you had to analyze a DNA sample? Why?
true of false asl is its own language, which means that it never changes
micah is studying child behavior in playgrounds throughout the world. He wants to see how the children react when teachers select the same child to be the first
Which one is the correct answer?
Every 10 years, the federal government sponsors a national survey of health and health practices (nhanes). one question in the survey asks participants to rate
(03.02 HC)Describe a day when you are sick using 4–6 complete French sentences such as: I have a fever and a headache. I go to the doctor, etc. Make sure you us
Which of the following statements best describes environmental laws in Latin America?