ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

find the perimeter and area of the rectangle
M4.2. The fabrication department for an automobile component plant is scheduling its work for next month. The plant produces the following four components: A1,
Which situation can be represented by the equation x + 6 = 13 I will. Mark brainiest
Divide -6.2x10^-4 by 9.75x10^6. Express your answer in scientific notation. Round the coefficient to two decimal places.
5/6 - ( -1/8) write your answer in simplest form
I have to fill in the blanks for these cine, el gimnasio, el jugador, el partido, la montaña, plaza, postales, revistas, un museo, una pelota, Question 1 with 1
he is going ____ in the hot air balllon ​
Question 1 (1 point) is currently the largest country in N. Africa. Libya Sudan Chad Algeria
You should get between _______ min of exercise each day to help with stress.
Solve the system by substitution. y = 5x y = 9xx+ 8