angelinagalindo127
angelinagalindo127
02-12-2020
Mathematics
contestada
I need help pretty pls
Respuesta :
Aubriane
Aubriane
02-12-2020
Answer: $8 and a ratio could be 12 for 8
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
Box of 12 golf balls costs $45. what is the unit rate
I need 43 and 44, and I already got x for 43, I just need y. My teacher said one of these problems doesn't have enough information.
The knee cap is the ____
In which modern day country is jerico located
Why do humans long for a deeper relationship with nature
Check all that apply. The center of gravity of a triangular solid with uniform thickness and density is . . A. the circumcenter. B. the point shared by a t
A carpenter makes legs for 3-legged stools and 4-legged tables. He makes a total of 46 legs. He could have made legs for how many 3-legged stools? A. 8
Which of the following statements best describes why the Code of Hammurabi is an important historical document?
Which position did William Howard Taft want more than the presidency of the United States? A. chief justice of the Supreme Court B. president of Prin
Which of the following types of information is most closely associated with the concept of "Labeled Line Code." Question options: 1) Modality of the stimulus