rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

Talk about ida mae life in the south
Can you help me solve thia equation: Solve 4x-7=37
Lisa, a network manager, has been assigned to a new team. She organizes a meeting to understand the strengths and talents of the team members. Which quality is
1. How did early American agriculture compare to European and Asian agriculture? A. Early Americans began planting crops long before Eurasians did. B. Euras
In Act 3, Scene 1, how does Tybalt's interaction with Mercutio move the plot forward? The interaction between Tybalt and Mercutio moves the plot forward by
The Henderson family bought 6 bags of cookies. Each bag had 14 cookies. They have since eaten 28 of the cookies. How many cookies do they have left?
Why did many Americans fear that the US military was falling behind that of the Soviets?
What is the name of the U.S. federal holiday that was first observed in 1986 in honor of its namesake's accomplishments in civil rights?
Select 2 adjectives “The chemist opened the heavy door and quietly entered the bright, clean laboratory”
How long can a flea larvae live in the cocoon?