the1572 the1572
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Company A charges $18 plus $0.15 per mile what is the rate per mile charged by company A​

Respuesta :

fishwithpaypal
fishwithpaypal fishwithpaypal
  • 03-12-2020

Answer:

The rate is $18.15 per mile.

Step-by-step explanation:

Add $18 + $0.15 and it equals $18.15.

Answer Link

Otras preguntas

Why was Juan Seguin important to the Texas revolution?
a machine can fill 650 bottles in 25 minutes. What is the unit rate at which the machine fills the bottles?
How does NADP+ Become NADPH?
which. of these men was a leading physition of the time and helped found the first american antislavery society
2a=8 , a+b=2 use the substitution method to solve the linear system
Help with 13,14,15 please?? Look at the picture
Why did Mesopotamian farmers set up irrigation systems
4x+7y= 28 solve for y Not a graphing question
3. I am working on my recital piece today. A. present progressive form B. past progressive form C. future progressive form D. present perfect progressive form
Anne Frank kept her diary, which was later published as The Diary of a Young Girl, for just over __________. a) six months b) two years c) ten years d) thr