spettil357
spettil357
03-12-2020
Mathematics
contestada
Ummm so yea.........
Respuesta :
mtn021
mtn021
03-12-2020
Answer:
21.75 for 5 $21.75÷ 5= $4.35
Step-by-step explanation:
Answer Link
rearle
rearle
03-12-2020
Answer:
$4.35 for each student :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
For a conclusion to be accepted by the scientific community, the data must be accurate, free from error, and A.reproducible. B.varied. C.unique. D.surprising
A gallon jug of milk is 3/4 full. After breakfast the jug is 1/12 full. Find the difference of the amounts before breakfast and after breakfast.
Sputnik is associated with
how to simplify 7m-2m
List the factors of 9. Is this number prime or composite?
If a doctor wanted to be sure that a patient's urinary system is working properly, what would be the BEST indicators to investigate?
why is it important that an experimental method is detailed?
Seven hundred twelve thousandths in expanded form
Mrs.Jacobsen purchased a 5-pound package of ground beef for $12.40. She decided to use 8 ounces each day for dinner recipes. What was the cost of ground beef pe
Which of the following statements about race is false? A. Race is based on physical characteristics. B. Race is socially constructed. C. Race has a biological b