evelynngordon8
evelynngordon8 evelynngordon8
  • 01-01-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Deveney bought 4 DVDs for $25.20. What was the price per DVD?

Respuesta :

arrontekamila
arrontekamila arrontekamila
  • 01-01-2021

Answer:

$6.30 per DVD

Step-by-step explanation:

25.20/4= 6.3

Answer Link

Otras preguntas

Name the three processes that commonly modify eukaryotic pre-mrna. select the three correct answers. select the three correct answers. termination 5' capping in
Can you help me answer this sheet? If I do not get it done I will fail my living environment class.
I need help VERY VERY URGENT. 11 pts I need help on number 2 This is geography grade 8
For how many years did Britain send prisoners to Australia
Drawl two different figures that each have a perimeter of 20 units
in how to eat ice cream cone when does the author give instruction for taking the ice cream cone from the cashier
What is the difference between deficit and debt?
Captain Ben has a ship, the H.M.S Crimson Lynx. The ship is five furlongs from the dread pirate Luis and his merciless band of thieves. If his ship hasn't alrea
What was Admiral de Grasse significant in the French Revolution
"His hands were tight closed as if his nerves were something tangible that someone in the darkness was trying to tear from his grip." What does the word tangib