rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

The following question refers to “Credit Your Sources”: When giving credit within a paper when the source that you are using does not have an author, what infor
Populists wanted decreased immigration because:
Sqareroot 12 - (sqr. 3) = ?
The gravedigger helps to reinforce the theme of ____ in Hamlet. A. Comedy B. Morality C. Mortality D. Insanity
what is the hypotenuse-leg theorem?
What assumption in this sentence makes the meaning subjective rather than objective
To ship a package, a shipping company charges $2.74 for each pound. How much would it cost to ship a 6.7-pound package?
Emma is practicing a back handspring in gymnastics class. She does it perfectly 8 out of 12 times. What percentage did she do perfectly?
What is 217 divided by 4
When it is operating properly a chemical plant?