msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

Describe how to transform the graph of f into the graph of g. (2 points) f(x) = x2 and g(x) = -(-x)2 The graph shifts left one unit. Reflect the graph of f acro
The sum of two numbers is 17 and the difference is 5
Explain what happens to the temperature of an ice cube as it melts.​
FILL IN THE BLANK in a hurry plz answer the ___ of __ is passed. the prevents colonists from settling west of the Appalachian Mts. colonist are outraged since
Fill in the blank with the correct German article. Die Schwester kauft _____ Schreibtisch. das den der die
Which retirement plan specifies the benefits you'll receive at retirement age based on your total earning and years on the job
What is the maximum amount a firm should pay for a project that will return $15,000 annually for 5 years if the opportunity cost is 10%
Which statement is true about the slope of the graphed line?
How will you show that metals form basic oxides?​
Which of the following is an example of the Black Codes? Former slaves could only work as farmer or servants. Former slaves had to pay a fee to attend school. F