Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $3 for 1/3 of a pound. How many pounds can you buy for
$10?

Respuesta :

amitsam amitsam
  • 01-02-2021
10/9 or 1 1/9 pounds
Answer Link

Otras preguntas

example application letter of midwifery job​
What animal in the Andes Mountains would be at the top of the food chain?.
Calculate the mass of butane needed to produce 71.9 g of carbon dioxide.
What is the oldest book that is still published word-form-word from the first book published.
Which substance is one that cannot be separated or broken down into simpler substances by chemical means?
____ the most popular word processing applications software​
If geography is all about studying where things happen and why they happen there, how is meteorology a part of geography? In a short paragraph, define meteorolo
The tip jar contains $42.60. You share equally with 2 other sandwich makers. What is your share?
WILL GIVE BRAINLIEST!!
I will give Brainlist if solved fast. A tart contains either 3 white, or 4 red, or 5 black cherries.A tray of 20 tarts contains 89 cherries.How many more tarts