hannapeterson745 hannapeterson745
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Washington is buying a gallon of milk for $3.99 and some boxes of cereal for $4.39 each. If Mr. Washington has
$20, how many boxes of cereal can he buy?

Respuesta :

bdeku0821
bdeku0821 bdeku0821
  • 01-02-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Lauren is a sociology student who wants to examine the effects that a new restaurant, the tasty tidbit, has on the wait staff at competing restaurants in her to
Can y’all help me fast please
Every __________ one-third of all Senate seats are up for election. single year. two years. four years. six years. Answer is Two Years
Some discount stores put products in large bins and let consumers hunt and find bargains. the price these consumers pay includes:
The Length Of a rectangle is 3 meters less than twice the width. The perimeter is 18 meters. Find the width
I need help with this question
Is there a different between war & murder
Use the four terms down below to write in Spanish about something a student might do during a school day?
When constructing an inscribed square, how many lines will be drawn in the circle? (6 points) A. 2 B. 3 C .5 D. 7
Why was the law of the open range a problem for farmer A. The law of the open range was no problem to them. B. They could not charge tolls for crossing their la