shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

The Federal Reserve System regulates ______. A. interstate trade b. labor unions c. banks d. trusts
X - 4 = -4 - 4 2 - 3x = -x - 8 Please help me solve these
The PV cell is made of two thin layers of___?
Average velocity is different than average speed because calculating average velocity involves ?
Find x and y for question 4, find x, y, and z for question 6
which of these should a teenager consume everyday
How has metal been used by civilizations to gain power?
What four countries did witch hunts exist for many years?
Humans first appeared in the cenozoic era. Please select the best answer from the choices provided t f
Solve 3kx + 24 = 9kx for x.