beatrix13 beatrix13
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME! THANK YOU IF YOU DO! ​

PLEASE HELP ME THANK YOU IF YOU DO class=

Respuesta :

vialia
vialia vialia
  • 02-02-2021

Answer:

100,000 ÷ 1.25

100,000/1.25

80,000/1

80,000

The unit cost of the piece of land is 80,000 per hectare

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

6). 24 eggs are needed to make omelets for 8 people, how many eggs are needed to make an omelets for 6 people?
Shun is going to flip a fair coin 450450450 times. Complete the following statement with the best prediction. The coin will land tails up... Choose 1 answer: Ch
A substace put in a space or cantainer to fill it, usually applied in wood to fill up cracks and grooves
L = { d , e , g } J = { b , c , h } what us the union of L and J?
plsss heelp meeee i have been stuck on this for days
What is the explicit rule for this sequence? -2, 8, -32, 128, ...
A survey of college students resulted in the following information: 24 own Nike shoes 28 own Adidas shoes 20 own both brands 2 own neither brand Q1. How many st
How would you find the last remaining two angles of a right triangle? Prove your understanding by finding the measures of the acute angles of an 8-15-17 right t
The molar mass of copper (I) carbonate is
Anyone know? Please help. I WILL GIVE YOU HALF EATEN CHEETO IF YOU CAN GIVE ME ANSWER