huggdigedhkbnenm
huggdigedhkbnenm huggdigedhkbnenm
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

At a local store a 16- ounce bottle of apple juice costs $3.20. What is the cost of the apple juice per ounce ?

Respuesta :

giannaporter giannaporter
  • 02-02-2021

Answer:

5¢

Step-by-step explanation:

16 divided by 3.20

Answer Link
fairchildr fairchildr
  • 02-02-2021

Answer:

20 cents per ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

29=6x-8 What is the value of x
How are the private and public keys generated in the RSA algorithm?
WAP to display the natural numbers from 1 to 100​
tentukan fpb dan kpknya 54x dan 24x pangkat 2
(8h-1)-(h+3) in standard form
How do variations in temperature affect the altimeter?
what are the seasons in korea monthly
Read the excerpt from The Great Gatsby. I lived at West Egg, the—well, the less fashionable of the two, though this is a most superficial tag to express the bi
Natalie wants to find the amount of plastic she needs to cover the base of a conical container. The cone is 8 inches tall and makes a 63° angle with the base. W
solve the following: given 2pie