quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
Why is the majority of Earth's freshwater not readily available for our use? It is in the atmosphere. It is locked up in glaciers and ice caps. It is in rivers
Why was the invasion of the Byzantine empire by the Seljuk Turks significant?
Red roses are dominant to white roses and tall are dominant to short. Cross a flower that is homozygous red and tall with a flower that is white and heterozygou
[20 POINTS] help me with my question! (picture included)
How did the newly independent United States attempt to formulate a national economy?
jffrrerejwfgryurefreiugfurwgfiuregfyureuqfgewuogfiurewgfiwregfigrfifriuegiurewqf
Calvin paid $3.00 for 10 juice boxes. What is the unit rate in cost per box?
I NEED HELP WITH H AND I !!!!!ASAP 15 points
Expand the expression (3-2y)^6 using binomial theorem
. Which switch feature makes choosing crossover or straight-through cables easier? 4.When would you use a rollover cable?