chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELPPPP ASAP !!!!!!!!!!! Which sentence correctly uses a coordinating phrase? A. When the teacher informed us about a picnic, we jumped excitedly.
Health And Safety Issues to an Organization
The punishment of Germany by the Allies in the Treaty of Versailles was one of the major factors that led to the rise of Hitler and World War II. Choose 3 of t
What is the equation of the line shown in this graph?
A business that received a grant would not have to repay that money. True or False?
Find the value of x. X=____
And agreement reached by the Council of Trent was that
What type of cells have an active water pump?
All but one statement could describe a scientific theory. That is: A) Newly discovered evidence may disprove a theory B) Scientific theories are frequently ove
what factors were totally ignored in your decisions?