ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Express your answer as a polynomial in standard form. F(x)=3x^2-x-8 G(x)=x+5 Find:g(f(x))
What is the oxidation state of each element in S03^2-?
3. What is the message of this cartoon? What is the cartoonist saying about the United States?
I am hoping to learn more about human anatomy and things like that diseases and anything else, if you could leave a cool fact you know about really anything I d
“Socrates: Is it being loved because it is pious, or for some other reason? Euthyphro: For no other reason.” What does Euthyphro means by “for no other reason?”
English is a very useful language. If we (13)........... English, we can go to any countries we like. We will not find it hard to make people understand (14) ..
What type of angle is angle M? A. Acute B. Right C. Straight D. Obtuse
1 point Out of 5000 policies for cell phones, a company received 585 claims. The average amount paid on the claims was $80. If the annual cost of the policy was
HELP I NEED THE CONCLUSION TO THE CRICKET FROG EVERGLADES LAB!!!! PICTURES ARE BELOW!! WORTH 100 POINTS HELP!!!!
I am a alkaline earth metal. A. Chromium B. Molybdenum C. Tungsten D. Seaborgium