Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

a group of students sold 84 candles in 4 hours. At what unit rate were the candles being sold

Respuesta :

TooNashty
TooNashty TooNashty
  • 02-11-2016
The candies are being sold at a rate of 21 candies per hour
Answer Link
763609720
763609720 763609720
  • 02-11-2016
21 candles per hour
84/4=21
Answer Link

Otras preguntas

I need help what's the value of 4^-5 ?
Solve 5x + 2 < 8 = ?
7. Foods from the meat,poultry, fish dry beans, eggsand nuts group are animportant source ofA. ironB. fiberC. beta caroteneD. calcium​
What is the Greek ideal of beauty?Do you agree with it? Why or why not?
PLEASEE HELP WILLL GIVE 15+ POINTS AND BRAINLIEST PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
The polynomial p(x) = x^2+ax+b has distinct roots 2a and b. Find a + b.
which development would most likely cause the demand for a product to increase
568 + 396is the same as + 400
How would I get into advanced math and science? I’m in regular for both of them but I feel like they’re too easy can somebody please give me advice? Also I’m i
the ratio of blue marbles to green marbles if there are 7 blue marbles for every 10 green marbles