lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

Which of these contraceptive methods would be most appropriate for a female who wishes to avoid possible side effects? A. "Morning after" pill B. Hormonal
The old woman and her daughter were sitting on their porch when Mr. Shiftlet came up their road for the first time. The old woman slid to the edge of her chair
I will never get the hang of these questions help
at a point on the ground 15 ft from the tree, the distance to the top of the tree is 1 ft more than 2 times the height of the tree. find the height of the tree.
Decide whether Kaleena should make her decision based on an emotional response or using intellectual standards and explain why.
How does odysseus try to get penelope to believe him?
Please help me with this question thx
What is the slope of a line that is perpendicular to the line y=1/6x+4?
Brainly the desire to be able to run an eight-minute mile is an example of _____. a short-term fitness goal a fitness program a long-term fitness goal a fitness
How do I say "I like to write." in Korean?