casettape casettape
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada


7 watermelons cost $8.96. How many full watermelons can you buy for $20.

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

If each Watermelon costs $8.96, you can buy two

Answer Link

Otras preguntas

Help will be appreciated I need help with math
PLEASE HELP MEEEEEEEE
Distribution Corporation collects 35% of a month's sales in the month of sale, 45% in the month following sale, and 20% in the second month following sale. Budg
Please someone help me here....
dark chocolate is bitter in tastevoice change​
A small dog that was mask induced with sevoflurane for removal of retained deciduous canine teeth is exhibiting hyperventilation, rapid heart rate, and head mov
The picture shows a figure. 5 ft 2 ft 2 ft 8 ft 7 ft Make an equation to show the area of figure?
One-third of the total number of marbles in a jar are red and blue. There are 18 red marbles and 16 blue marbles. How many marbles are in the jar?
Describe wildfires. How is climate change impacting wildfires ?
what is the slope of the equation -5x + 8y = 30?​