skylamccullum67 skylamccullum67
  • 05-02-2021
  • Mathematics
contestada

Potatoes are on sale at both grocery mart and Baldwin hill market and grocery mart a 5lbs bag cost 2.85 and Baldwin they a 7lbs bag cost 4.20

Respuesta :

108072908
108072908 108072908
  • 05-02-2021

Answer

The first one

Step-by-step explanation:

I think you want to know which store is better so it is

Answer Link

Otras preguntas

A 2-meter roll of fabric costs $1.36. What is the unit price?
Underline and correct the errors in each sentence. One example has been done for you.
The density of sulfur is 2g/cm3. A large block of pure sulfur was broken into two smaller pieces. The density of each piece of sulfur is now 1 g/cm3. True or fa
Why I/O modules is needed between system busand I/O devices?​
Find the function of h find all the values of x
Which of the following is a good way to keep your knowledge of Internet technology current? Select all that apply. Find a mentor in the field. Monitor technica
Help needed urgentlythe word missing or partially seen is oxygen ​ I forgot to put more pointa
Dr. Smith is treating a patient who refuses a standard procedure based on religion or culture. How can the doctor avoid this barrier with her patient? A. Use he
Which statement best explains why early Roman art and late Etruscan art are difficult to distinguish? The Roman Republic outlawed Etruscan art Roman artists kil
PLEASE HELP V IMPORTANT the answers I input were just so I could see other questions.