auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

What are the chances on finding a diamond in south america?
Find x if y=-2 4x-6/y=15a. 9/2b.5c.3d.-6/23
The cost of coffee is determined by the type of coffee beans that are mixed together. The cost of a local mix of Arabica and Robusta beans is modeled by the equ
Can someone please explain the difference between DNA and RNA and mRNA, worth 1️⃣5️⃣ points
Classify the triangle based on the side lengths 4.2, 6.4 and 7.6acuterightobtuseno triangle can be formed with those sides.
Multiply (u 7)(u-4) simplify your answer
In 1930s shantytown often called Hoovervilles
Write the fraction as a decimal. 28/15
What happens if enzymes aren't present?
a builder buys 24.5 acres of land to develop a new community of homes and parks the builder plans to use 0.25 of the land and park how many acres will he use fo