amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

b. Choose the correct answer below. O A. In a designed experiment, researchers simply observe characteristics and take measurements, as in a sample survey OB. I
why do the countries around the Caspian Sea, other than Russia, have the highest economic output?
Evaluate 5c-3d + 11 when c= 7 and d = 8.
PLEASE HELP!!! What doctrine gives federal law supremacy over state law in cases where the two conflict The doctrine of preemption The doctrine of presumption T
Federalists supported a strong central government. Which characteristics best describe the federalists?
If you can help me thank you
Math test scores: 93, 86, 93, 85, 73 mean = median = mode(s) range = Answer fast
Enter an integer to represent the situation. a gain of 32 yards
i need help with this problem!
Jasmine receives a yearly salary of $36,000. If she is paid semi monthly, how much would each check be? * a) $1500 b)$3000 c)$1384.62 d)$692.31