joshm7667 joshm7667
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

8 oranges cost $3.60 How much does it cost for each orange?​

Respuesta :

Linabellomo Linabellomo
  • 03-03-2021

Answer:

Each orange costs 45 cents

Step-by-step explanation:

3.60 divided by 8 = .45

Answer Link
rachelleamaze25
rachelleamaze25 rachelleamaze25
  • 03-03-2021

Answer:

The answer is 0.45 cents

Step-by-step explanation:

We divide 3.60 by 8 and got 0.45.

Have a great day

Answer Link

Otras preguntas

how could you compare the energy carried in two different longitudinal waves
What are the 4 main products for southeast
What is the property, transformation, or simplification used in each step of this problem?    x-7=34
My daughter needs a synonym for tired and all the word she has is problem , story and banquet
How do you say I was born in the Philippines in Spanish
List the perfect squares between 100 and 500 that are even numbers.
what is 20% of $45.00?
Predict what happens when zinc is added to water
What is 60 divided by 100 and why? ( I got 0.6 but I'm not sure ) plz hurry
What is the meaning of Pangaea