vevelinteixeira
vevelinteixeira vevelinteixeira
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

addie spent 4.32 on 6 cherry-flavored popsicles. find the unit rate

Respuesta :

vickyz65001248 vickyz65001248
  • 01-04-2021

Answer:

$0.72

Step-by-step explanation:

4.32 dollars per 6 popsicles.

4.32 / 6 = 0.72 per popsicle.

Answer Link

Otras preguntas

what is 89 divided by 6 in long divison
What does compris mean in French ???
What is the volume of a rectangular box that has base area of 75 square inches and a height of 20 inches
Tatum weighs 47.39 kilograms.What is is her mass rounded to the nearest whole number?A.50 KilogramsB.48 KilogramsC.47.4 KilogramsD.47 Kilograms
What is hyperbole? Please help
57% of 109 is what number? plz help
what were the main ideas of the reformation?
A special form of loose connective tissue that pads and insulates the body and stores fuel reserves is known as (A) epithelial tissue. (B) adipose tissue. (C) f
A punch  recipe calls for 3 pints of orange juice does the recipe How many ounces oof oranges juice does it requirew
What features of the Chinese form of government did the mongols adopt?