Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

How can complex fractions be used to solve problems involving ratios
Which is not one of the four strategies writers use to create​ coherence? a. synonyms b. description c. pronouns d. transitions
What is the definition of metabolism? maintaining stability in an organism's internal environment producing offspring that are dissimilar to the parents the
(5y^4-3y^3+2y^2-6y+5)+(-3y^+6y^3-4y^2-4y-8) can someone simplify that
True or false. Milton was born into a prosperous Puritan family
howcto write 9,000,009 in word form
M.s. alonso ordered 4,000 markers for her store. Only 1/10 of them arrived. How many markers did she receive?
How do you write 47300 in scientific notation
A cliché is a _______ expression. A. worn-out B. foreign C. new D. wordy
How does the cell theory describe the levels of organization of living organisms ??? Help plezz and I will be thank to u so much