Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

What was a result of Stalins attempts to promote communism ?
If 2.0 moles of A and 5.0 moles of B react according to the hypothetical reaction below, how many moles of the excess reactant will be left over at the end of t
A smoke sample contains dust particles and several different gases, which have different combinations of molecules. the dust particles are suspended in the gase
An rna strand with sequence 5'-guacaaugacuuauguac-3' can potentially form which structure? bulge loop stem-loop multibranched junction internal loop
The technique of ________ uses three columns that allows the entrepreneur to weigh both the advantages and the disadvantages of a particular decision and work t
You buy a lottery ticket to a lottery that costs $10 per ticket. There are only 100 tickets available to be sold in this lottery. In this lottery there are one
How would most Spanish speakers ask a friend for his or her phone number?
how do you find the answer ?
Which lines in this excerpt from Shakespeare’s Romeo and Juliet foreshadow the tragic ending of the play? ROMEO: Peace, peace, Mercutio, peace! Thou talk'st of
How do you do this question ?