adhikarinisha333
adhikarinisha333 adhikarinisha333
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

if the cost of 8 boxes is rupees 243.20 the cost of one box​

Respuesta :

zahirahz543
zahirahz543 zahirahz543
  • 03-04-2021

Answer:

30.4

Step-by-step explanation:

8 boxes = 243.20

find 1 boxes

= 243.20 ÷ 8

= 30.40 / 30.4

Answer Link

Otras preguntas

If you are scheduled for a walk, but then are suddenly faced with a personal emergency, what should you do? wag
How did the Homestead Act affect Washington’s economic and population growth?
In the circular flow of economic​ activity, there are two kinds of markets in which firms and households interact. In the factor​ market:___________
Limitations of models includes
20% tip on a bill of 13.98
10 out of every 65 students order pizza for lunch. There are 416 students at her school. How many students will eat pizza at her school?
Which of the following is NOT one of the uses of fungi?Select one:a. As a source of antibiotics.b. To make drinks, like beer.c. To produce fabrics like cotton a
How does Alice Walker use culture identity
Jennifer feeds 5 times as many fish as Tony. Tony feeds 56 fish. how many fish,f,does Jennifer feed?​
________ information addresses the extent to which an actor behaves in a similar way in response to a stimulus across time and circumstances. Consensus Distinct