olivia641
olivia641 olivia641
  • 04-04-2021
  • Mathematics
contestada

Hello! Can someone help me with this!!

Hello Can someone help me with this class=

Respuesta :

blndsundoll
blndsundoll blndsundoll
  • 04-04-2021

Answer:

nope u dont need to buy more

Step-by-step explanation:

u have 1/2 cup after spilling but the recipe only needs 1/3 which is less

Answer Link

Otras preguntas

Who is the Goddess of the Hearth?
The ________ holds the only legislative office mandated by the constitution
Why did Siddhartha Gautama leave his life of privilege to wander for years?
The distance from location C to location E, ________ to __________, equals one wavelength. A) amplitude to amplitude B) frequency to frequency C) compression
Chloe puts 4 soaps and two bottles of lotion in each gift basket. She has 127 soaps and 85 bottles of lotion. How many gift baskets can Chloe complete?
Type the verb phrase in this sentence The next batter will probably hit the ball out of the park
find the unit price rounded to the nearest cent: $12.35 for 11 lb
Anna hs 62 nickels and dimes. If the total value of her coins equals $4.45,how many nickels and dimes does she have?
the smallest particle of a substance that still retains the properties of that substance
Explain nicks engagement