addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

The Richter scale is used to measure the magnitude of an earthquake. The magnitude, R, is given by the earthquake. Determine the amount of energy released be an
The store keeper sold 9 1/4 yards from a piece of material containing 53 yards. How much was left in the original piece?
the theme of young goodman brown is
Food that has not been honestly presented must be
I flip a fair coin four times what is the probability that i get more heads than tails
Between Van Gogh and Monet, who started the impressionist movement?
The aztec empire of king montezuma was invaded and destroyed by _______.
Simplify (-2n - 7n4 + 7n3) - (-2n4 - 6n3 + 6n)
Please help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
How does the literary point of view in The Pit and the Pendulum affect the readers understanding of the story?