24kvilledareyes 24kvilledareyes
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which costs the most: 12 cat toys, 4 bags of cat food, or 3 litter boxes? Explain.

Respuesta :

lilsanta92
lilsanta92 lilsanta92
  • 05-05-2021

Answer:

4 bags of cat food because food for pets are expensive

Answer Link

Otras preguntas

Help in geometry?????
What accurately describes what happens when water vapor condenses into dew in terms of energy
Which is the formula for dinitrogen pentoxide? A)N5O2 B)5N2O C) 2NO5 D) N2O5
Athletes who have a high percentage of slow-twitch muscle fibers typically make better _______ than those who don’t. A. sprinters B. marathoners C. w
what percentage did you tip if your lunch was $5 and you left $1?
What is the slope-intercept form of a line that passes through points (2, 11) and (4, 17)?
Avni designs a game in which a player either wins or loses 4 points during each turn. Which equation represents all numbers of points, p, a player may have afte
Jim debt was reviewing the total accounts receivable. this month he received $80,000 from credit customers. this represented 40% of all receivables due. the tot
what is The energy of motion is called?
Solve for x. 5x - 11 = 7x - 3