Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

A line passes through (10,-1) and has a slope of -1/2 whats the equation of the line
-3/4v=6 solve for v
what are the stuctues and functions of cell organelles, and how do theg mantain homeostasis?
Choose the statements that ACCURATELY describe issues involving the impeachment of Andrew Johnson.
Alex and bailey opened a dance studio together as general partners. they each invested $10,000 of their personal savings. after one year in business, they decid
A cell phone company charges $40 per month plus a $35 activation fee. Write an expression for the total cost for m montha.
Inertia increases and objects what
I need help with my homework please?Anna can buy 3 sweatshirts for a total of $45. How much would it cost if she were to buy 5 sweatshirts at the same price?
Resting membrane potential is maintained mostly by the outflux of _____________ ions, balanced by the lesser influx of _______________ ions
What is the adverbial phrase in the following sentence? The portrait over the fireplace was painted by my great-uncle from Charleston, South Carolina. Question