VarawofwangelseaJe VarawofwangelseaJe
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

15 oranges were purchased.

Cost per orange: $0.45

c = total cost of oranges

Which equation shows
the total cost of oranges?

Respuesta :

Brik Brik
  • 02-12-2016
c=cost per orange ×no. of oranges purchased
Answer Link

Otras preguntas

EORY - ANSWER ONLY ONE QUESTIONWrite an essay on the topic "My Best Teacher in the School".​
help me pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :( ill give brainly :D
Fin the value of f(-2) for the function f(x)=4x+10
Write the answer bottom
What is taken as an average over 30 years? O A. Elevation OB. Weather OC. Climate OD. Latitude
Ball Bearings, Inc., faces costs of production as follows: Quantity Total Fixed Costs Total Variable Costs (Dollars) (Dollars) 0 100 0 1 10
A helicopter makes a round trip flight that lasts 4.5 hrs. if the average rate out was 80 miles per hour and the average rate in was 100 miles per hour. what wa
During your lunch break at the University of Sevilla, you noticed the following announcement posted in the cafeteria. According to this announcement when do the
.Write the following number in the standard form. b) 13450000000
Which expression can be used to find 640% of 700? A. 640 x 700 B. 64 x 700 C. 6.4 x 700 D. 0.64 x 700