lilleesi
lilleesi lilleesi
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

plzz add an explanation for it too

plzz add an explanation for it too class=

Respuesta :

doomdabomb
doomdabomb doomdabomb
  • 03-06-2021

Answer:

A     $0.02

Step-by-step explanation:

Let's solve how much does it cost to have a bulb on for an hour. ⇒ 120 watt = 0.1 kilowatt per hour which costs 0.20 per kilowatt per ⇒ 0.1 kilowatt per hour* 0.20 = 0.02 dollars in an hour.

Answer Link

Otras preguntas

Character customization is an active visual interface feature usually seen in which game genre?
determine all possible values of w given the inequality w-9<4w A. W>3 B. All real numbers C. W>-3 D. W<9/4
What percent of 40m is 16m
It is a week before the maths festival. A maths exhibitor costs £75.40 and so far 12 have been bought. What is the total income so far?
what two countries were most responsible for exploration and settlement of the plains regions
Me.Pierce bought a camera that costs $450. In addition, she had to pay 4% sales tax. How much did Ms.Pierce pay for the camera?
EJ is taking his little sister, Ebony, on her first carousel ride. His mass is 75.0 kg, and her mass is 10.0 kg. They ride the same horse, and it is 11.0 meters
What is the maximum fine for selling alcoholic beverages to a minor with criminal negligence
. Databases may include A. sponsored links. B. purchasing suggestions for library materials. C. requests to access materials via interlibrary l
name for this compound Ag2O