zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

What plan was supported by the Large states? Why?
did the patriots support the declaration of independence
which branch is the weakest of the three
Imagine that you are working the register. Based on these instructions, if there are no customers waiting behind the customer at checkout, you should:
Complete the point slope equation of the line through (2,3)and (7,4) Y-4=?
Which statement best describes the novel The Tale of Genji? It explains the history of Japan after the Heian period. It focuses on life in Japan’s imperial cour
plz help me idk this thanks brainliest
Evaluate the effectiveness of Jefferson's Indian policy
Find the value of ½ + ⅖ ⅓
question: what are the equation and slope of the line shown on the grid A. Y=-4 slope Unidentifiable B. y=-4 slope is 0 C. X=-4 slope is unidentifiable D.