Seudónimo Seudónimo
  • 01-07-2021
  • Arts
contestada

One reason to resize a photograph is to make it easier to email.

True
False

Respuesta :

mahi27
mahi27 mahi27
  • 01-07-2021

Answer:

True

Explanation:

I d K ::::::::::::;;::::::

Answer Link
jshshdhsgdhshdhdhshs
jshshdhsgdhshdhdhshs jshshdhsgdhshdhdhshs
  • 01-07-2021

One reason to resize a photograph is to make it easier to email.

True☑️

False

Answer Link

Otras preguntas

Why do you think Jo agrees to marry Professor Bhaer but would not marry Laurie? Does it have to do with each man or with Jo herself?
How much fibre does the NHS recommend adults take in as a daily dose? is it .....a) 40g......b) 10g......c) 20g...or d) 30g?
Select the correct answer. When are sports drinks appropriate for hydration? A. when you exercise in hot weather B. when you exercise in cold weather C. when yo
HELP IF U WANNA BE BRAINLIEST
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98 Choice B: 13 ounces of raisins for $7.18 Choice A Choice B The unit ra
4w+8=6(w-1)-2w What is w?
Can someone help me :( it’s due at 10:00
how do you solve 4/5= -2/9?
Find the discounted price of each item. prescription glasses: $149 discount: 20%
Brainest for best response! What is volume? Describe the standard units of liquid volume. What is mass (weight)? Describe the standard units of mass.