basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

question for 6th graders only what is 6j + 7j btw you dont have to get it right ok
6. MGSE7.RP.2: The points on the coordinate grid represent the costs for the different numbers of peaches. Cost of Peaches (8,6) Cost (dollars) Woo (4.3) (1.0.7
I need helppp what’s the answerrr?!!?
Pls help me and thank youuu
Select the correct answer. Orthodontists are dentists with additional training in managing tooth movement. A. True B. False
Your family are having a picnic on Saturday. You would like your English friend, Kate, to come too. Write an email to Kate:  invite Kate to the picnic  say wh
Can Someone Please Help Me!! :(
Ami cut 6 and three-fourths inches off a long roll of paper. If the roll is now 36 and one-third inches long, how long was the original roll of paper? Write an
Use greatest common factor and the distributive property to write an equivalent expression in factored form. 12ab + 15ab
Find/solve for x in the image above