BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
What effects resulted from decolonization? sort each effect into the correct category.economic inequalityeconomic challengessocial challengesdependent upon cash
11. A student wishes to compare how one theme appears in two different works. Which of the following would be the best approach? The student could compare chara
On a Windows computer, which tab can be used in Task Manager to set the priority given to a specific application or service?
Please Help me (I'll give brainlest) (LIMITED)
During the Great Depression what would banks forclose on? A. Jobs B. Savings accounts C.checking accounts D. Home loans
write a story that ends with, so you see it does not pay to be dishonest​
Which part of the US Constitution did Charles Schenck use in appealing his case to the SCOTUS? Why do you think he chose to use this part of the Constitution?
Ralph is covering a bulletin board with colored sheets of paper. The ratio of the number of sheets of red paper to the number of sheets of pink paper is 1 to 3.
Mid-Term Exam The creditor is lending part of the savings to us when we borrow money. What else must we pay to the creditor in addition to the initial loan? A.
How can technology affect are lives?