justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

A _______ relationship exists between an employee and a supervisor.
Why must organisms reproduce?
The jungle ,the octopus and the shame of the cities arc all books that were written to
The Soviet Union and the United States nearly went to war with each other in 1962 when the United States discovered Soviet missiles on the island of Cuba. This
What did Theodore Roosevelt often see as his greatest accomplishment as President?
Pablo wrote tour division equations with 6 the quotient what could have been the four division equations that he wrote?
How many years would it take for a person it the united states to eat 855 pound of apples?
of the 50 U.S states, 4 have names that start with the letter W. What percentage of U.S. states have names that start with the letter W?
what factors does weight depend on science
5x70= 5 x_____tens = ______tens =______? Use place value to find the product.